top of page
Kemp u moře

Oslava Thanksgiving Day s americkým diplomatem

O týden později, než obvykle ve Spojených státech, jsme společně oslavili Den Díkuvzdání - Thanksgiving Day.

Do naší školy jsme pozvali amerického diplomata pana Neila Phillipse, aby nám povyprávěl víc o tomto svátku. Dozvěděli jsme se jeho historii, o tom, jako ho dnes slaví Američané v USA a jak ho slaví Američané žijící v Praze. Den Díkuvzdání je úzce spojen s Vánocemi. Krátce po oslavě tohoto svátku začínají Američané strojit vánoční stromečky a všichni se těší na Vánoce.

Kromě Thanksgiving Day odpovídal pan Phillips i na další zvídavé otázky našich dětí. Všechno probíhalo v angličtině bez potřeby překladu. Je obdivuhodné, jak děti dnes přirozeně komunikují v angličtině.


Menší děti měly tvořivé dílničky. Vyráběly krocana a hrály společně bingo. I jejich třídu navštívil pan Phillips společně se svou kolegyní Veronikou a i s menšími dětmi si rád popovídal. Atmosféra byla úžasná a dobrého jídla i pití taky dostatek. Tak, jak se na správné Thanksgiving patří!
Comments


bottom of page